Share

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Profesyonel cihaz ve ürünlerle yapılan bakıma cilt bakımı denir. Cilt bakımı sıralaması ve türü kişinin cilt tipine göre değişir.

Öncelikle cilt bakımı analizi yapılır. Örneğin kuruya dönük normal ciltte derinlemesine temizlik ardından anti aging yapılabilir. Kuru ve normal ciltler için süt temizliği ile başlanabilir. Bu işlem tamamlandıktan sonra cilt sütten arındırılır. Cildi sütten arındırdıktan sonra ise peeling işlemine geçilebilir.

Kuruya dönük normal ciltlerde soft peeling kullanmak gerekir. Kuruya dönük normal ciltlerde granüllü peeling kullanmaya gerek yoktur. Kullanılan kremsi soft peeling cilde sürüldükten 1 dakika sonra kuruyan peelingi ciltten kese yapar gibi ovuştutarak çıkartıyoruz. Böylelikle 28 günde bir cildimizden dökülen keratin tabakamızı cildimizden tamamen temizlemiş oluyoruz.

cilt bakimi
ciltbakimi2

Peeling işlemi tamamlandıktan sonra cilt buhar işlemine hazır hale gelmektedir. Buhar cilt gözeneklerini temizlemekte ve cildi daha yumuşak bir duruma getirmektedir. Göz kapakları pamuk pedler ile kapatılarak buhar mesafesi ve yoğunluğu ve süresi temizlenecek cilt tipinin özelliğine göre ayarlanır. Bu işlemin arkasından cilde ozon verilerek temizleme işlemi tamamlanır.

Cilt temizleme işleminden sonra cilt sıkılaştırıcı tonik ve yüksek frekans yardımıyla açılan gözenekler sıkılaştırılır.

Sıkılaştırma işleminden sonra cildin epidermis tabakasına gerekli vitamin uygulanabilir. Örneğin cilde nem veren ve ince kırışıklıkların giderilmesine ve bağ dokusunun onarılmasına yardımcı olan elastin kolajen vb. ampul uygulanabilir. Bu uygulamanın daha derine nüfuz etmesi için ultrasonik dalgalar veren profesyonel cihaz ile vitamin cilde yedirilir. Uygulanan cilt bakımıyla hem klasik cilt bakımı hem de anti-agingn cilt bakımı uygulanmış olur.

Cilt bakımına ek olarak göz çevresi için aloavera özlü bir maske uygulanabilir. Bu göz maskesiyle birlikte yine yaşlanma karşıtı vitamin içeren ve yoğun nem sağlayan kolajen anti-aging bir cilt maskesi eşlik edebilir.

Bu bakımların ardından ciltteki elastikiyeti kazandırmadan yardımcı olan kür bakım kremiyle yüz masajı yapılır.